CO ZEGAREK DAJE MĘŻCZYŹNIE ?

Jak mogliście zauważyć, na blogu pojawiła się nowa zakładka ” zegarki ”. Nie bez powodu dlatego, że ta część biżuterii odgrywa równie ważną rolę w odbiorze naszego wizerunku, jak dobrze dobrane i wypastowane buty. Dlatego podjąłem decyzję o wprowadzeniu osobnej karty, w której będę się pojawiać wpisy tylko o tematyce zegarków. Nie zabraknie wpisów poradnikowych, jak i również ciekawych informacji czy moich rekomendacji. Jako że jest to pierwszy wpis z tej dziedziny, chciałbym Wam powiedzieć czym tak naprawdę jest zegarek i dlaczego potrafi pomóc w budowaniu pewnego siebie wizerunku w kontaktach między ludzkich, jak i również cieszyć z jego noszenia i użytkowania.

Miernik czasu jako status społeczny

Pomiar czasu był od zawsze podstawową funkcją zegarka, jednak w klasycznej modzie męskiej gra ona drugie skrzypce. Zegarek miał wskazywać na nasz status społeczny, być wyjątkowym dodatkiem oraz pokazywać nasze zaangażowanie i punktualność. Potrafi być świetnym uzupełnieniem naszego ubioru. Nawet najlepszy i najnowszy smartphone nie skupia uwagi tak jak dobrze wykonany zegarek. Inną zaletą jest to, że drogie chronometry potrafią odwdzięczyć się długowiecznością i być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Istnieje zasada, która mówi o tym, że na zegarek powinniśmy wydać równowartość naszej miesięcznej wypłaty, jednak w większości przypadkach będą to niższe kwoty lub dużo wyższe.

Zegarek w Psychologii

Zegarek zawsze kojarzył nam się z czasem. Jego odmierzaniem i upływem. W niektórych przypadkach ma jednak zagranie czysto psychologiczne. Ubierając go na rozmowę o prace wymusimy na odbiorcy myślenie o nas jako o osobach punktualnych starających się robić wszystko na czas. Oczywiście posiadanie Roleksa czy Omegi nie sprawi, że za każdym razem będziemy punktualni. O ten aspekt musimy dbać sami, zegarek może nam tylko w tym pomóc.

Posiada własną dusze

Najpiękniejszą rzeczą w zegarku jest sam mechanizm. Mowa tutaj o zegarkach automatycznych, które posiadają mechanizmy składające się z setek części, które złożone w całość potrafią precyzyjnie odmierzać czas. To właśnie o takich zegarkach mówimy, że mają własną duszę. Widok wielu elementów współpracujących ze sobą w taki sposób, aby wskazówki pokazywały odpowiednią godzinę robi wrażenie i sprawia, że mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości. Dobre zegarki automatyczne są dużo droższe od swoich odpowiedników na baterie jednak przyznacie, że mają w sobie to coś. Zresztą zobaczcie sami, o czym mówię na przykładzie jednej z najbardziej znanej i cenionej marki na ryku Patek Philippe.

Zegarek szczególnie ten klasyczny automatyczny zawsze był i będzie dodatkiem luksusowym dodającym stylu i pewności siebie w każdej sytuacji.

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "CO ZEGAREK DAJE MĘŻCZYŹNIE ?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz
Gość

Ja ta mam zegarek w telefonie i mi wystarczy.

Kasia
Gość

Zegarek dodaje facetowi elegancji, szyku i traktować go trzeba jako dodatek biżuteryjny 🙂 Polecam…